EGE GÜNDEM GAZETESİ

Havuzlarda ders zili yarın çalıyor

Havuzlarda ders zili yarın çalıyor
16 views
12 Temmuz 2016 - 1:53

Geçtiğimiz yıl 2 okulun bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzu ile 6 bin 500 çocuğa ulaşan Karesi Belediyesi, bu yıl Fatih İlkokulu, Sevinç Kurşun İlkokulu, Sakarya İlkokulu ve Zafer İlkokulu’na yüzme havuzlarını kurdu, eğitimler ise yarın (Çarşamba) başlıyor.
Öğrencilere hem eğlenme hem de belirli sportif aktivitelerini yaşıtlarıyla birlikte yapma imkanı sağlayan ‘Havuzlar Mahalleye, Çocuklar Havuza’ projesinin başvuruları sürüyor. Öğrenciler; belediyenin, okul bahçelerine kuracağı kayıt merkezinden kayıtlarını yaptırabilecek. 13 Temmuz – 7 Ağustos ve 8 Ağustos – 4 Eylül olmak üzere 2 dönem olarak planlanan havuzlardan öğrenciler ücretsiz olarak faydalanacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından 3 ayrı grup oluşturularak, öğrenciler, birer aylık süreçler halinde havuzlardan ücretsiz olarak yararlanacak. Söz konusu okullarda yüzme eğitiminin yanı sıra değerler eğitimi, futbol ve basketbol eğitimleri de verilecek, öğrenciler, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları oynayacak.
KARESİ’DE YÜZME
BİLMEYEN KALMAYACAK
“Havuzlar mahalleye, çocuklar havuza” sloganıyla yola çıktıkları havuzlar ile bu yıl 10 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Karesi’de yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak. Biz, çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı ve güvenli bir şekilde büyümelerini, geleceğe hazırlanmalarını istiyoruz. Tüm imkanlarımızı bu yönde çocuklarımız için seferber ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1