EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Sosyal Yaşam Alanları Dolup Taşıyor

Sındırgı’da Sosyal Yaşam Alanları Dolup Taşıyor
19 views
11 Temmuz 2016 - 11:23

Termal Turizmin parlayan yıldızı olamaya hazırlanan Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde belediyenin yaptığı parklar ve mesire alanlarında dolup taşıyor. Belediye tarafından yapılan yeni sosyal yaşam alanları vatandaşların takdirini topluyor.
Şevket Barkır Parkı Ayrı Bir Değer
Sındırgı Belediyesi Kültür Bakanlığının katkılarıyla yaptırılan ve elim bir kazada vefat eden Şevket Barkır adı verilen park bütün Sındırgı’lıların toplanmaya yeri oldu adeta. Sevgi yolu üzerine yaklaşık 2 bin metrekare üzerine yapılan parkta birbirinden güzel oyun ve spor aletler bulunuyor. Çocuklarını eğlenmesi için parka getiren veliler aynı zamanda oyun gruplarında kendi çocukluklarını da yaşamak için oyun gruplarının keyfini sürüyor.
Tatil için Manisa’dan Sındırgı’ya gelen Rıza Aplak, “ Manisa’dan Sındırgıda bulunan anne ve babamızı ziyarete geldik. Sındırgı’da böyle bir eksiklik vardı çok güzel bir park olmuş. Belediye Başkanımızın, emeği geçen herkesin eline sağlık. Sındırgıya güzel yatırımlar yapıyorlar ve devamının gelmesini istiyoruz. İlçeye sıcak suyun gelmesi, böyle bir parkın eksikliğin giderilmesi çok güzel. Maşallah park tıklım tıklım dolu saat bir olmasına rağmen park cıvıl cıvıl çok güzel olmuş teşekkür ediyorum” dedi. Çerkezköy’den gelen bir minik ise parkı ve oyun gruplarını çok sevdiğini ifade etti.
Kertil Bir Başka Güzel
Sındırgı Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü personelinin bir süredir Kertil Mesire alanında yaptığı çalışma bayramda meyvesini verdi. Bayram için Sındırgı’ya gelenler Kertil Mesire alanının yenilenmiş halinden oldukça memnun. Sındırgı Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Kertil Mesire alanı ise bambaşka bir çehreye dönüştü. Yapılan çalışma ile oyun grupları yenilendi. Piknik masaları değişti. Ve adeta Kertil Mesire alanı yeniden inşa edildi. Çevre düzenlemesi ile bayramda halkın himzetine açılan Kertil Mesire alanı otantik bir görünüme kavuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1