EGE GÜNDEM GAZETESİ

Projeler Ortada Yok!

Projeler Ortada Yok!
10 views
11 Temmuz 2016 - 11:29

Edip Ağa, şu sıralar nedense bir projeyi bitirmeden, başka projeye başlamayı alışkanlık haline getirdi. Ne hikmetse projeler bitmeden, Büyükşehir’de başka bir projeye başlanılıyor…
Yerel seçimler geçeli 2,5 yıl oldu ama Büyükşehir Belediyesi körfez halkına verdiği raylı sistem ve teleferik sözünü unutmuşa benziyor ki ortada ne teleferik var, hatta bu konuda herhangi nede bir çalışma var.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi seçimleri kazandıktan sonra halkın bildiği projelerin dışında birçok yeni projelerin üretildiği ve Balıkesirlileri hayrete düşürecek dev projelerin geleceğini açıklamıştı. Bunların içinde en dikkat çekenlerinden bir tanesi de körfez’de teleferik projesiydi ama ne yazik ki bu proje için çalışma yapıldı, ne de projenin temelleri atıldı. Durum böyle olunca sonunda vatandaşında aklında soru işaretleri oluşmaya başladı.
Seçildiği ilk yılda körfeze geldiğinde açıklama yapan Başkan Uğur, şöyle açıklaması ile vatandaşların dikkatini çekmişti: “Körfez bölgesindeki tüm projeleri bitirelim, Erdek ve Bandırma bölgesindeki projeler bitecek ve Merkez’deki projeler bitecek ondan sonra diğer projelere başlanacak. Çünkü biz efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Hizmet edeceğiz, hizmet üreteceğiz ve gelecek nesiller için Avrupa standartları üzerinde bir Balıkesir dizayn edeceğiz” diye konuşma yapmıştı. Dizayn Balıkesir’i yeniden inşa eder ama bir projeye başlayıp, diğer projeyi bitirmemekte merak konusu oluyor.
TARİHLER HEP UZUYOR!
Büyükşehir Belediyesinin bir projeyi tamamlamadan diğer projeye başlaması körfez halkı tarafından tepkilere neden oluyor. Bir proje yarım kalırken, diğer projeye başlanılması ise kafalarda soru işareti bırakmaya başladı. Bilinen o ki bir proje biter, diğerine başlanır ama ne yazikki Büyükşehir Belediyesinde bu yasa geçerli değil. Körfez’de projeleri bitirelim, diğer ilçelerde de projeler bitecek diyen Başkan Uğur, bu sözünü tutamadı. Körfez’de projeler yarım kaldı, işler yavaş ilerken projelerin de verilen tarihten geçe uzaması da vatandaşlar tarafından hoş karşılanmamaya başlanıldı.
Özel Haber: Şevki MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1