EGE GÜNDEM GAZETESİ

Emekli Kaptan Pilotun Yaptığı El Sanatları Eğitime Destek Olacak

Emekli Kaptan Pilotun Yaptığı El Sanatları Eğitime Destek Olacak
7 views
11 Temmuz 2016 - 11:11

Ayvalık ilçesinde, Türk Hava Yolları’ndan emekli pilot İbrahim Toykoç yaptığı el sanatı eserlerle dikkatleri üzerinde topluyor.
Ayvalık’ta; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bünyesindeki Kız Eğitim Yurdu Salonunda açtığı sergide gelirinin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmasının ön görüldüğü serginin, emekli pilotun ilk kişisel sergisi olduğu öğrenildi.
Her sabah yaptığı yürüyüşler sırasında deniz kıyısından topladığı ağaç dalları, çakıl taşları,ceviz kabukları gibi doğadaki bir çok materyalleri toplayarak yaptığı eserlerini ilk kez sanatseverlerle buluşturan emekli pilot İbrahim Toykoç’a, bugüne kadar 15 kişisel sergi açmasıyla tanınan ressam eşi Yasemin Toykoç da yaptığı yağlı boya tablolarla destek verdi.
Muhabirimize açıklamalarda bulunan El Sanatları Sanatçısı İbrahim Toykoç, 5 günlük serginin kendisi için iyi bir tecrübe olduğunu anlattı.
2014 yılından bu yana hobi olarak yaptığı eserlerini daha çok sevdiklerine armağan ettiğini ve bugüne kadar herhangi bir kâr amacı gütmediğini kaydeden Toykoç, “Bir sanatı yapıp da o tasarımı kağıt üzerinden hayata geçirmek ilkesinden yola çıkarak bu el sanatıyla tanıştım. Tamamen kendi kendi gelişen bir sürecin ardından hobi olarak yaptığım eserleri bugün bu sergi ile buluşturduk. İnşallah sergiden de iyi bir gelir sağlanır ve elde edilecek gelir de ihtiyaç sahibi öğrencilerin harcamalarına gider” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1