EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş, Aslandede Hayrına Katıldı

Başkan Yavaş, Aslandede Hayrına Katıldı
18 views
11 Temmuz 2016 - 11:22

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan mahalle hayırları bayramdan sonra da devam etti.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Yavuz, Fahrettin Dolar ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla Aslandede Mahallesinde düzenlenen hayra katıldı. Köylülerin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Yavaş halkla iç içe olmaya devam ediyor. Hayırda dua edilip mevlit okundu. Hayırlar, köydeki vatandaşların sağladığı maddi ve manevi katkılarla yapılıyor.
Aslandede Mahallesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen köy hayrı bu yıl Bayram sonunda yapıldı. Düzenlenen hayra Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Daşkafa, Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Yavuz, Fahrettin Dolar, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sındırgı Belediyesi Aslan Dede mahallesinde düzenlenen hayra merkezden gitmek isteyenler için ücretsiz araç kaldırdı.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte mahallelerde hayırlar Mayıs ayında düzenlemeye başladı bu yıl Haziran ayında Ramazan ayının başlamasıyla hayırlar bayram sonuna kaldı. Düzenlenen hayırlarda köy sakinleri kendi ekmeklerini pişirip kendi yemeklerini yapıyorlar. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen hayırlarda vatandaşların kaynaşması sağlanıyor. Başkan Yavaş köyünde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yavaş, köy sakinlerinin sorunlarını dinleyip onlarla sohbet etti. Hayırda vatandaşlara helva dağıtan Başkan Yavaş, hayrın düzenlenmesinde emeği geçen herkese Allah kabul etsin diyerek köyden ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1