EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesirliler Çocuk Köyüne Akın Etti

Balıkesirliler Çocuk Köyüne Akın Etti
13 views
11 Temmuz 2016 - 11:17

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Mega projelerinden biri olan Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile ücretleri 5 TL’ye inen Çocuk Köyü’nde uzun kuyruklar oluşurken, Balıkesirli çocukların tatilleri renklendi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklara bayramda en güzel hediyelerden birini verdi. Büyükşehir’in Mega Projeleri arasında yeralan Balıkesir Çocuk Köyü, Ramazan Bayramı tatilinde Balıkesirlilerin akınına uğradı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatı ile 10 gün süre ile çocuklara bayram hediyesi olarak giriş ücretleri 5 TL’ye indirilen Çocuk Köyü’ne Balıkesirliler akın etti. Bayrama özel programlarında yeraldığı Çocuk Köyü’ne gelen çocuklar iki saat süre ile gönüllerince eğlendiler. Çocukları, Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence merkezinde eğlenirken, aileler ise tesiste yeralan kafeteryada çocuklarının eğlencelerine tanıklık ettiler.

500 çocuğun aynı anda yararlanabildiği Çocuk Köyü, 12 milyon liraya mal olmuş ve 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştı. Toplam 5 bin 880 metrekareye oturan, eğlence kompleksi bünyesinde 4 bin 500 metrekarelik kapalı alana 17 metre yüksekliğinde şişme bina ‘air dome’ inşa edilmişti. Bu yapıda 1 tane bin 500 metrekarelik ‘trambolin parkuru’, 18 tane ‘şişme çocuk oyun grubu’, 48 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde, 12 metre yüksekliğinde ‘tubby jump kaydırağı’ da eğlence kompleksinin bünyesinde çocukların hizmetine sunulmuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1