EGE GÜNDEM GAZETESİ

Sındırgı’da Bayramlaşma Töreni

Sındırgı’da Bayramlaşma Töreni
8 views
08 Temmuz 2016 - 12:11

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısı ile yapılan halkla bayramlaşma yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı Kaymakamlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği geleneksel Bayramlaşma töreni Şerif Paşa Meydanında gerçekleştirildi. Şerif Paşa Meydanında gerçekleştirilen Bayramlaşma programına Kaymakam Ercan Ateş, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve Belediye Başkan yardımcısı Hasan Daşkafa başta olmak üzere Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye personelinin ve halkın katılımıyla başlayan bayramlaşma töreni uzun bir süre devam etti. Başkan Yavaş ve Kaymakam Ateş ayrıca çocuklarla da bayramlaşarak harçlık verdiler. Ziyaretçileri kabul eden Belediye Başkanı Ekrem Yavaş vatandaşlarla tek tek ilgilenerek, kendilerinin ve ailelerinin bayramlarını kutladı. Başkan Yavaş, bayram münasebeti ile yaptığı konuşmada, “30 gün boyunca oruçlarımızı tuttuk, namazımızı kıldık. Rabbim bugünde bize bayramı gösterdi. Sıcak dedik uzun dedik ama sayılı gündü geçti. Bugünde bayramını yapıyoruz. Bu ülke üzerinde bayramların çok büyük önemi var. İnsanların birbiriyle kaynaşması, barışması, birbirleriyle bazı şeyleri paylaşması açısından çok önemli bayramlar. Bayram sebebiyle insanlar hasedi, kini küskünlüğü bir kenara bırakarak kardeş olduğumuzu hatırladığı anların ilkini yaşıyoruz” dedi. Başkan Yavaş’ın konuşmasından sonra söz alan İlçe Kaymakamı Ateş ise, “ Milletçe birbirine kenetlenmeye birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde hep birlikte bayramın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu vesileyle siz değerli hemşerilerimizin ramazan bayramını tebrik ediyorum” dedi. Şerif Paşa Meydanında ki bayramlaşma törenine katılarak vatandaşlarla bayramlaşan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan ise, “ Mübarek ramazan ayını geride bıraktık. Ramazan ayında tutmuş olduğunuz oruçlar, kılmış olduğunu namazlar, etmiş olduğunuz dualar Allah indinde makbul olsun. Allah ibadetlerinizi kabul buyursun. Ama bayramı buruk geçiriyoruz, şehitlerimiz olduğu için. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun. Bu mübarek bayram günü İslam coğrafyası acılar içinde. Bu ümmetn içine fitne fesat sokarak büyük acılar yaşatıyorlar. Bu fitne fesat sokanlara karşı bu millet yine kardeşliğini göstererek bu bayramlarla birlikte kardeşliğini ebediyete kadar götürecektir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1