EGE GÜNDEM GAZETESİ

Lunaparkta arızalanan trende mahsur kalan çocukları itfaiye kurtardı

Lunaparkta arızalanan trende mahsur kalan çocukları itfaiye kurtardı
14 views
08 Temmuz 2016 - 11:33

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı’da bulunan bir lunaparkta arızalanan oyuncak trende bulunan minik çocuklar korkulu anlar yaşandı.
Yaklaşık 5 metre yükseklikteki oyun ekipmanı trenin tekerleklerinden birinin raydan çıkması sonucu meydana geldiği savunulan arıza sonrasında duran trende mahsur kalan minik çocuklar korkulu anlar yaşadı.
Stop eden trenin üzerinde kalan çocukların canhıraş bağırarak yardım istemeleri sonucunda mink çocukların aileleri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği’ne durumu bildirdi.
Sarımsaklı’daki lunaparka çok kısa sürede ulaşan bir merdivenli arazöz minikleri uzattığı merdiven sayesinde kazasız belasız yere indirdi.
Minik çocukların yaşadıkları korku nedeniyle zor anlar yaşayan aileleri jandarma ve olay yerinde herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekleyen 112 Acil YardımAmbulansı ekipleri teskin etti.
Konuyla ilgili görgü tanıklarından İzmitli Gazeteci Orhan Temel, “Lunaparktaki yaşı küçük çocukların eğlenme amacıyla bindirildikleri tren arıza yaptı. Trende 8-10 kadar çocuklar vardı. Trenin üzerindeki tekerlek bir anda çıktı ve oyuncak oyun komplekslerinin biri olan tren bir anda durdu. Olay yerine gelen itfaiye ve Acil Yardım ekipleri çok kısa bir süre içinde geldi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri hummalı çalışmalar ardından minik çocukları mahsur kaldıkları trenin üzerinden kurtardı” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1