EGE GÜNDEM GAZETESİ

Körfez’i Tercih Ettiler

Körfez’i Tercih Ettiler
27 views
08 Temmuz 2016 - 12:03

Kuzey Ege’de tatil yoğunluğu devam ederken, yerli turistlerin ilk tercihi ise Körfez oldu. Bayram tatili ile birlikte dolup taşan sahiller, günübirlikçi vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Balıkesir’in turizm merkezleri Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gömeç yaklaşık 3 milyon kişiyi ağırlamaya devam ediyor. Özellikle İstanbul, Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli ve Manisa illerinden çok sayıda yerli turistin geldiği bölgede otel doluluk oranların yüzde yüzlere ulaştı. Bir çok kişi konaklama için yer bulmakta zorlanırken, 9 günlük bayram tatilini değerlendiren tatilcilerin ise ilk tercihi Ege’nin serin suları ve sahilleri oldu.

Bayramın ilk gününden bu yana yaşanan sahil yoğunluğu bayramın 3. gününde de devam etti. Bayram yoğunluğunun cumartesi akşam saatlerine kadar aynı şekilde devam etmesi bekleniyor. Tatilcilerin özellikle Osmangazi Köprüsünün açılması ile birlikte İstanbul bağlantısının rahatlaması sebebiyle tatillerini bir gün daha uzatma kararı almaları ise dikkat çekiyor.
TRAFİK YOĞUNLUĞU ARTTI
Ramazan Bayramı boyunca Edremit-Küçükkuyu arasındaki kara yolunda trafik yoğunluğu sürücüleri zora soktu.

Sürücüler, 15 dakikalık yolu bir saatte alırken, havanın da sıcak olması nedeniyle zor anlar yaşıyor. Kara yolundaki araçlar uzun kuyruklar oluştururken, emniyet şeridine giren araçlar da yolun tıkanmasına neden oluyor. Edremit ile Küçükkuyu arasında 38 kilometrelik güzergah üzerinde bulunan alışveriş merkezleri ve diğer mağazalarda tatilciler park sorunu yaşıyor, alışveriş merkezlerine giriş-çıkış yapan araçlar nedeniyle trafik yoğunluğu devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1