EGE GÜNDEM GAZETESİ

Boyunca Kitap Okuyan 200 Öğrenci Bisikleti Kaptı

Boyunca Kitap Okuyan 200 Öğrenci Bisikleti Kaptı
13 views
08 Temmuz 2016 - 11:52

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde, Balıkesir’in tüm ilçelerinde, ilçe belediyeleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin ortaklaşa yürüttüğü “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesinin Burhaniye ayağı için 4 Temmuz Pazartesi günü, Burhaniye Belediyesi hizmet binası önünde ödül töreni yapıldı. Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise dengi öğrencilerde, en fazla kitap okuyanlara, toplamda 200 adet bisiklet dağıtıldı.
Burhaniye Belediyesi, ilçede bulunan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak, iletişim becerilerini geliştirmek, analitik düşünebilme ve düşündüklerini doğru bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla, Milli Eğitim aracılığıyla düzenlenen “Boyunca Kitap Oku, Bisikleti Kap” projesine 200 adet bisiklet ile destek oldu. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce proje Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a aktarılmıştı. Bu kapsamda, Başkan Uysal’dan, ortaokul düzeyi tüm okul birincilerine birer tane olmak üzere 11 adet bisikleti talep edilmişti. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu sayının az olduğunu belirterek, daha çok öğrenciye ulaşmak, öğrencilerin kitap okumasına teşviki daha fazla arttırmak adına, 200 adet bisiklet hediye edeceğini taahhüt etmişti. 2015 Ekim ayından 2016 Haziran ayına kadar kitaplarını okuyarak bisiklet almaya hak kazanan 200 öğrenci Burhaniye Belediye hizmet binası önünde yapılan tören ile bisikletlerini Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’dan aldılar.
“200 BİSİKLETİ DUYUNCA ŞAŞIRDIK”
Tören konuşmalarında ilk konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır “Biz protokol imzalamak için projeyi anlatıp Başkanımızdan 12 adet bisiklet talebinde bulunduğumuzda, kendisi böyle bir kampanya için bu sayının az olduğunu belirterek, 200 adet bisiklet ile destek vereceğini söyledi. İlkönce biz bu rakama şaşırdık. Daha sonra başkanımız bize; çünkü bu ödülün karşılığı kitap okumak!.. Daha fazla ve daha değerli hediyeler verilmeli bence diye açıklama yaptığında biz bu durum karşısında çok mutlu olduk” dedi.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal çocukların okumalarının önemini vurgulayarak “Bize geldiklerinde bize durumu aktardılar her zaman kitap okumanın önemini vurgulamaya çalışıyorum. Çünkü kendim maalesef ki kitap okuma konusunda eksik kalmış biriyim ve bunun eksikliğini şu yaşımda bile hissediyorum. Onun içindir ki şimdi ki çocuklarımıza ve gençlerimize bunun önemine anlatmak ve bu yönde yapılan çalışmalara katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın donanımlı ve ahlaklı yetişmelerinde büyük katkısı olan kitap okuma için desteklerimiz her daim devam edecek”
Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ise “Ben özellikle tatbikî belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum kendisini… Sevgili çocuklar ve gençler sizler bu ülkenin yarınlarısınız, bizim geleceğimizsiniz, sizlerin iyi yetişmesi güzel yetişmesi adına herkes gayret ediyor. En başta öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz ve aileleriniz tabikî… Sizin daha iyi yetişmeniz için çeşitli uygulamalar yapıyoruz. Sizin iyi yetişmeniz demek ülkemizin daha iyi daha aydınlık geleceğe ulaşması demektir. Eğitim ve Öğretim yılını da yeni bitirdik bu vesileyle de öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1