EGE GÜNDEM GAZETESİ

BASKİ’de Bitmeyen Su Çilesi!

BASKİ’de Bitmeyen Su Çilesi!
41 views
08 Temmuz 2016 - 12:16

Hani Ayvalık’ta su sorunu olmayacaktı, hani açılışta bas bas su sorunu ortadan kalkacak denilmişti. Yine yaz sezonu, yine sahne de BASKİ var ve yine konu susuzluk….

Çok değil bundan yaklaşık iki ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur Ayvalık’ta BASKİ ile ilgili yapılan milyonlarca liralık yatırımlar hakkında şahsalı açılışlara imza attı, boy boy fotoğraflar çekildiler, bol keseden açıklama yaptılar. Ama ne yazık ki denilen olmadı ve cennet Sarımsaklı yine sussuz kaldı.

Dünyaca ünlü sahillerin arasında yer alan Ayvalık Sarımsaklı’ya, Ramazan Bayramı için yazlık konutlarına gelen başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir’li aileler günlerdir evlerinde su akmadığından dolayı dert yanıyorlar. Büyükşehir Belediyesi BASKİ’yi eleştiren aileler sabah, öğlen, akşam Sarımsaklı parkındakilerden su taşıyorlar. Vatandaşlar su sıkıntısı hakkında BASKİ’yi sert dille eleştirerek gazetemize açıklamada bulundular. Ramazan Bayramını geçirmek üzere ikinci konutlarına akın eden tatilcilerden Nurten Baysal, gazetemize yaptığı açıklamada: “sabah, öğle ve akşam çeşme başında nöbetteyiz. Burası Hakkâri kırsalı değil! 400 bine ulaşan bayram nüfusuyla Ayvalık Sarımsaklı bölgesidir, evimizde sular akmıyor, otellerde akıyor, bu nasıl iş, denize giremiyoruz çünkü duş alamıyoruz, gün boyu parkın içindeki çeşme başında su nöbetindeyiz. Bize zehir oldu.” Diye konuştu.
Ayvalık sarımsaklı da bayram tatiline gelen tatilcilere bayram zehir oldu. Günlerdir çeşmelerinde su akmıyor, oysa tüm otellerde su var hazır içme suyuna yönelenler duş alacak suyu bulamayınca park içindeki çeşmeden taşıma suyla duş ihtiyacını gideriyorlar. Tatilciler torunlarını, çocuklarını su olmadığı için denize sokamadıklarından dolayı şikâyetçiler, sonuç böyle olunca dünya cennetlerinden bir tanesi olan Ayvalık Sarımsaklı’da denize girmek bir dert, girmemek bir dert durum böyle olunca vatandaşta isyan bayrağını çekiyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1