EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta CHP’den sessiz terör yürüyüşü

Ayvalık’ta CHP’den sessiz terör yürüyüşü
17 views
08 Temmuz 2016 - 11:38

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, son dönemlerde Türkiye genelinde yaşanılan terör olayları için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ayvalık İlçe Başkanlığı tarafından protesto yürüyüşü gerçekleştirildi.
Sessiz protesto yürüyüşüne; CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, CHP İl Başkanı Ender Biçki, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Balıkesir İl yöneticileri, çevre ilçelerin CHP İlçe Başkanları, Ayvalık CHP İlçe Başkanı Ahmet Toker, CHP Ayvalık Gençlik ve Kadın Kolları, ÇYDD, ADD ve Pir Sultan Abdal Derneği temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Yaklaşık 200 kişinin katılımıyla oluşan yürüyüş kortejinde teröre karşı sloganlar içeren döviz ve bayraklarla yürüyen kortej arasında dev Atatürk resmi ise dikkat çekti.
Cumhuriyet Meydanına ulaşan kortej saygı duruşu ve istiklal marşını bir ağızdan seslendirdikten sonra kürsüye gelen CHP İlçe Başkanı Ahmet Toker, “2 Temmuz insanların diri diri yakıldığı Madımak katliamının 23. yıl dönümüydü. Ölenleri bir daha saygı ve rahmet ile anarken katillerini ve katliamı organize edenleri de tekrar lanetliyoruz. Onlar ülkemiz ve insanlık adına kapkara bir sayfa açmışlar sevgi ve hoşgörüyü yok edip kin nefret ve korku tohumlarını yüreklere serpiştirmişlerdir. Bu katliamlar Suruç, Ankara, İstanbul ve daha birçok yerde değişik boyutlarda devam ettirilmektedir. İnsanlar korku ve endişeye kapılırken katiller de ellerini kollarını sallayarak dolaşıp yeni katliamlar planlamaktadırlar. Bu planlı katliamlar Büyük Ortadoğu Projesi adı altında bölgeyi yeniden düzenlemek isteyen Emperyalist güçlerin oyunundan ibarettir. Onlar bu oyunlarını gerçekleştirmek için toplumun duyarlılıklarını kaşımaya devam ederek çevresindeki dahili ve harici işbirlikçilerini de kullanmaktadırlar. Eğer Yönetenler bu konuda hassas davranmazlarsa bizlerin ülkemize, çocuklarımıza ve bölgemize olan görev ve sorumluluklarımızı her koşulda yerine getireceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Can güvenliğimizi ve ülke bütünlüğümüzü ülke çıkarlarımızı sağlamak bizim en önemli görevimizdir. Artık korku ve endişe içerisinde yaşamak istemiyoruz. Katil ve tertipçilerinin yakalanarak hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını istiyoruz. Bu ülkede yaptığının kimsenin yanına kar kalmasını istemiyoruz. Birilerinin gizli emelleri uğruna ölmek, öldürmek ve öldürülmek istemiyoruz, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün dediği gibi “Yurtta barış dünyada barış” ilkesinin ışığında yaşamak istiyoruz. Buradan bir kez daha teröre kurban verdiğimiz tüm insanlarımızı saygı ve rahmet ile anıyor, terörün her türlüsünü nefretle kınıyor ve diyoruz ki susma sustukça sıra size gelecek” dedi.
Cumhuriyet Meydanındaki etkinlik, CHP Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Saygı’nın ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabı’nı okumasının ardından 10. Yıl Marşı hep birlikte söylenerek miting sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1