EGE GÜNDEM GAZETESİ

HANGİSİ?

HANGİSİ?
24 views
01 Temmuz 2016 - 0:42

Başkan Örkçü sağda solda Edremit Belediyesinin halka iftar yemeği vermediği için eleştiriler yağdırırken, iktidar Partisi AK Parti Edremit ilçe teşkilatının vatandaşlara iftar vermemesi de merak konusu oldu. Yönetim olarak birleşip 1 gün dahi iftar yemeği veremeyen Ak Parti ilçe teşkilatı Edremit Belediyesini Din üzerinden eleştirmeyi kendinde hak görüyor. Başkan Örkçü Kimin dine yakın, kimin uzak olduğunu bize söylemesini istiyoruz.
Edremit Belediyesi tarafından 5.000’ne yakın koli yardıma muhtaç ailelere dağıtıldı. Bunun yanında ise her gün evlere sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Ayrıca vatandaşların ailevi durumlarını da gözeterek, kendi canlarının istediklerini alabilmeleri için 25’er liralık Market fişi dağıtıyor. Edremit Belediyesi’nin Bu çalışmasından Haberiniz var mıydı? Yoksa haberiniz yok muydu? Büyük İhtimalle Haberiniz Yoktu… Çünkü dinimize göre yapılan hâyır ve yardımları “Bir Elin verdiğini, diğer el görmemeli” prensibi ile çalıştıkları içindir. Bu Resimleri de siz ilk defa görebilirsiniz ama ihtiyaç sahipleri yani vatandaş biliyor.
Gelelim Diğer bir Belediye olan Büyükşehir Belediyesine Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Şatafatlı lüks iftar sofraları kurmakta (Allah razı olsun) Kurulan Bu iftar sofralarının Büyük Bir kısmının parası ödenmedi ve esnaf zor duruma düşürüldü. Belki de Bu esnafın Bayramı Kabus gibi geçecek, Belki de kepenk kapatacak. Büyük Bir kısmı dedim! Hepsi demedim ödenenlerde var…
Ödenenlere Gelirsek; İhalesiz olarak verilen işler hep kafamızı karıştırıyor. AK Partili Büyükşehir Belediyesi şatafatlı iftarları için; Lokantacılar odası Başkanına kişi başı 15 liradan ödeme yaptığı iddia ediliyor. Lokantacılar Odası Başkanı’nın da bu paradan herkes yararlansın diyerek; kişi başı 8.5 liradan başkasına yaptırdığı iddia ediliyor?
Halkın gazetesi olarak başkan Edip Uğur’a Buradan Soruyoruz…
İddia edilenler doğruysa aradaki 6.5 lira fark nereye gidiyor?
Büyükşehir Belediye Başkanı ihalesiz yaptığı işlerin takibini nasıl yapıyor?
Ucuza yaptırmak varken neden fahiş fiyat kabul ediliyor?
Harcanan paralar halkın parası, vatandaş borç harç ödediği vergisinin, çar çur edildiğini biliyor mu?

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1