EGE GÜNDEM GAZETESİ

BASKİ Bayrama Hazır

BASKİ Bayrama Hazır
13 views
01 Temmuz 2016 - 0:09

BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü, Edremit, Havran ve Burhaniye’de vatandaşların mağdur olmaması, Ramazan Bayramı ile yaz sezonun sorunsuz bir şekilde geçirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
BASKİ, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçay, Güre ve Altınoluk’ta kordona konan duş ve tuvaletler için 2 kilometrelik su hattı ile 1 kilometrelik kanalizasyon hattı çekildi. Zeytinli İkizçay Mahallesi’nde 3 kilometrelik ilave su şebeke hat çalışması, Altınoluk Doyran Subaşı mevkisinden ana depoya ilave hat çekilmesi ile vatandaşın yaz sezonunda su sıkıntısı yaşamaması için gerekli tedbirler alınmaya devam ediyor. Altınoluk ve Narlı Mahallelerinde taşıyıcı hatların bakımı tamamlandı. Altınoluk Şafak Caddesi, Subaşı Caddesi, İsmetpaşa Caddesi, Kadıköy Eroğlan, Güre, Ortaoba ve Yaylaönü Mahallelerinde 3 kilometrelik kanalizasyon hattı çekimi gerçekleştirildi. Edremit Hamdibey Caddesi’nde bulunan kanalizasyon hattı komple yenilendi. Akçay Cemil Temel Mahallesi’nde 300 metre, Kızılkeçili Mahallesi’nde de 350 metre kanalizasyon hat çekimi yapıldı. Akçay Oruç Reis, Ali İleri, Emin Göksan, Gaziinebey Caddeleri ile Zeytinli İkizçay Mahallesi Şair Başaran, Denizciler Caddelerinde ana hat temizliği gerçekleştirildi. İçme suyu depoları temizlenerek bakımları yapıldı. Su terfi ve arıtma istasyonlarında pompaların bakımları yapıldı ve izolasyon ile gürültü kirliliği sona erdirilmiş oldu. Altınoluk Arıtma kapasite artımı ile Narlı Mahallesi’nde yeni arıtma yapımı çalışmaları devam ediyor.
Havran Eğmir Mahallesi’nde 1 kilometrelik yağmur suyu hattının, Tepeoba Mahallesi’nde 600 metrelik içmesuyu hattının, Merkez Mahalle’de ise 200 metrelik kanalizasyon hattının çekimi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılacak olan köprüde kanalizasyon hattının deplase çalışması tamamlandı.
Burhaniye Pelitköy Mahallesi’nde yaz sezonunda su sıkıntısı yaşanmaması için 1500 metrelik ilave içme suyu hattının çekimi yapıldı. İskele Mahallesi’nde ise 600 metrelik kanalizasyon hattı çekildi. Öğretmenler Mahallesi’nde 1 kilometrelik içme suyu hattı, Yunus Mahallesi’nde 300 metre, İskele Adyar Mevkiinde ise 350 metrelik kanalizasyon hat çekimi yapıldı. Ören Mahallesi, Öğretmenler Mahallesi ile Eczacı Rasim Cadde’sinde ana hat temizliği gerçekleştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1