EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Tabiat Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Ayvalık Tabiat Derneği İlk Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
12 views
30 Haziran 2016 - 23:54

Ayvalık ilçesinde, kısa bir süre önce kurulan Ayvalık Tabiat Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurul’u 29 Haziran Çarşamba günü Dostlar Bahçesinde yapıldı.
Derneğin ilk dört aylık faaliyetlerinin değerlendirildiği kurul sonunda yeni dönemde görev yapacak olan Yönetim ve Denetim kurulları seçildi.
Yapılan genel kurulda; Ayvalık Tabiat Derneğinin yeni Yönetim Kurulu; Şükrü Kaygısız, Nebahat Dinler, Arif Namlı, Erhan Çiftçi, Piraye Bayman, Ayşe Yolageldili, Tülay Karakaş isimlerinden oluştu.
Ayvalık Tabiat Platformunun yürüttüğü çalışmalarda Ayvalık’ta karşılaşılan çevre sorunlarında tüzel kişiliğe ihtiyaç duyulması sonucu dernek kurulduğu öğrenilirken, 15 Şubat 2016 tarihinde Ayvalık Kaymakamlığına başvuruda bulunarak kuruluş işlemlerini başlatılan Ayvalık Tabiat Derneği ‘nin, 09 Mart 2016 tarihinde onaylanarak faaliyetine başladığı belirtildi.
Dernek, tüzüğünde yer alan maddelere göre doğaya zarar veren çeşitli uygulamalara karşı her türlü hukuki ve yasal imkanları kullanıp, dava açabileceği kaydedilirken, Şükrü Kaygısız’ın Başkan olduğu kurucu yönetim kurulu ilk olarak, Ayvalık’ta yapılmak istenen Balık Çiftliklerine karşı duyarlılık oluşturmak için önce Engürü Sitesi yöneticileriyle görüşerek soruna birlikte çözüm için yoğun bir çaba harcamasıyla tanınıyor.
Yeni yönetime seçilen üyeler önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıyla görev bölüşümü yapacakğı da gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1