EGE GÜNDEM GAZETESİ

Şefkatli Evler 500 Çocuk Hedeflerken 700 Çocuğu Sevindirdi

Şefkatli Evler 500 Çocuk Hedeflerken 700 Çocuğu Sevindirdi
11 views
28 Haziran 2016 - 0:47

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yoksul ve kimsesiz yaşlı vatandaşlar için bir huzurevi yaptırabilmek için kurulan ve bunun yanı sıra da ilçedeki hastalar, kimsesizler, engelliler, yoksul aileler ve başı sıkışan herkesin imdadına adeta Hızır gibi yetişen Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği yaklaşan Ramazan Bayramı’ndan ilçedeki ihtiyaç sahibi 500 çocuğu giydirme hedefini aşarak 700 çocuğu bayramlık kıyafetlerle sevindirdi.
İlçede hemen hemen herkesin ‘Fatma Anne’ olarak tanımladığı Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı’nın çağrısıyla ilçedeki yüzlerce hayırseverin verdiği katkılarla 700 ihtiyaç sahibi ailenin minik yavrularının bayramlık kıyafetlerle giydirilmesi vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

ERZAK YARDIMLARI DOLUP TAŞTI
Bir sosyal paylaşım sitesindeki kendi hesabından yaptığı paylaşımların ardından hayırseverlerle, ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kurarak 700 çocuğun giydirilmesinin yanı sıra yüzlerce yoksul aileye de yaklaşık 500 koli erzak yardımından bulunan dernek, bununla da yetinmeyip, Ramazan ayı süresince ikinci el ev eşyalarını da ihtiyaç sahiplerine kendi imkanlarıyla ulaştırmayı başardı.
Çocuk mamaları, hasta bezi, çocuk bezi, ilaç ve tıbbi malzeme yardımlarını da yoğun çalışma temposu içerisinde ihtiyaç sahiplerinin ayaklarına kadar götüren Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nde ise yüzler gülüyor.

‘FATMA ANNE’ ÇOK MUTLU
Hayırseverlerle yoksul insanlar arasında gönül köprüsü kurmanın benzersiz hazzını yaşadıklarını vurgulayan Dernek Başkanı Fatma Cavlı, “Bizim asri görevimiz ihtiyaç sahipleriyle, hayırseverler arasında köprü olabilmek. Bu yüzden de Allah hayırseverlerimizden ve bağışçılarımızdan razı olsun. Onların sayesinde minik çocukların yüzü gülüyor, yoksulların da karınları doyuyor. Biz; Ayvalık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başat olmak üzere Ayvalık Belediyesi ve mahalle muhtarlarının belirlediği yoksullarla, kendi belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine de ulaşmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken, ‘Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi’ için daha doğrusu ihtiyaç sahiplerini rencide etmemek ve o insanları reklam malzemesi gibi kullanmamak adına her çalışmamızı medyaya yansıtmamaya gayret ediyoruz” dedi.
Ramazan Bayramı öncesinde 500 ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarını bayramlık kılık kıyafetlerle buluşturmak adına düzenledikleri kampanyaya hayırsever vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti de ifade eden Başkan Cavlı, “ Bu yüzden de bizlere destek veren hayırseverlerimiz başta olmak üzere yardımcı olmaya çabalayan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1