EGE GÜNDEM GAZETESİ

Rüzgârın Yerinden Kopardığı Dev Reklam Panosu Korkulu Saatler Yaşattı

Rüzgârın Yerinden Kopardığı Dev Reklam Panosu Korkulu Saatler Yaşattı
11 views
25 Haziran 2016 - 22:11

Ayvalık ilçesinde; ilçe merkezinin tam ortasında bulunan Cumhuriyet Meydanındaki 5 katlı bir binanın yan duvarına asılan 10 metrelik dev reklam panosu, şiddetli poyraz rüzgârı nedeniyle yerinden koptu.

Bağlı bulunduğu demir borularla birlikte sadece küçük bir çelik halata asılı kalan dev panonun her an koparak beklide ölümlere neden olabileceği düşüncesiyle vatandaşlar korku dolu saatler yaşadı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği’ne ait merdivenli arazözlerin Edremit’te çıkan bir orman yangınına destek vermek için ilçe dışında bulunması nedeniyle yaklaşık 3 saat süresince adeta pamuk ipliğine bağlı bir şekilde sallanan kopan pano nedeniyle Trafik ekipleri vatandaşların panonun kopması halinde zarar görmemesi için güvenlik şeridi oluşturduğu gözlendi.
Rüzgarın her esişinde binanın ön cephesindeki ikinci ve üçüncü kattaki işyerleri ve dairelerin cam ve çerçevelerini kırabilme olasılığına karşın bina sakinlerinin kendilerine göre iptidai koşullarda önlemler almaya çalışması dikkat çekti.
Her an kopup yüzlerce kiloluk ağırlığı ve çevresindeki demir borularla binlerce insanın bulunduğu sahil bandına uçarak onlarca vatandaşa zarar verebilmesi ihtimaline karşın sık sık yüreklerin ağza geldiği 3 saatin ardından; Ayvalık Belediyesine ait bir forkliftli bir kamyonet ile merdivenli itfaiye arazözünün gelmesiyle rahat bir nefes alındı.
İtfaiye ve belediye ekiplerin yaklaşık yarım saatlik çabası sonucunda dev reklam panosunun yere indirilmesiyle vatandaşların tedirgin bekleyişleri de sona erdi.
Olayla ilgili bazı vatandaşlar ise binanın yöneticilerine sadece 10 bin liralık reklam bedeli karşılığında bu tür dev reklam panolarının gelişi güzel bina sahipleri tarafından konulmasına ve bu panolarına konulmasına da resmi makamların izin vermesine tepki gösterdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1