EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Paragon Alışveriş Ve Yaşam Merkezine Görkemli Açılış

Ayvalık’ta Paragon Alışveriş Ve Yaşam Merkezine Görkemli Açılış
38 views
25 Haziran 2016 - 22:10

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ilkleri taşıyan, sonsuz mutluluğun ve tatilin en keyifli durağı olarak nitelendirilen Paragon AVM düzenlenen görkemli bir törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı.
Ayvalık’ın ilk ve tek alışveriş merkezi olan Paragon Alışveriş Merkezi düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.
Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, Bilfinger Genel Müdürü Berk Aydın, Paragon AVM’nin Genel Koordinatörü Hande Akçal, alışveriş merkezinde mağazaları olan ünlü firmaların üst düzey yöneticileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun hazır bulunduğu açılış, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın bir ağızdan seslendirilmesiyle başladı.
Açılışta konuşan Paragon AVM’yi uzun ve zorlu bir sürecin ardından Ayvalık’a kazandıran Demart Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı gurbetçi işadamı Mehmet Demirci, Ayvalık’ı Türkiye’nin ve dünyanın en önemli ve en kaliteli firmalarına ait mağazalarıyla buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Bu zorlu süreçte kendisini bir an bile yalnız bırakmayan Fatma Demirci’ye teşekkür eden Mehmet Demirci, Ayvalık’a kazandırdıkları AVM ile ilçedeki gençlere istihdam alanı yaratılmasının mutluluğunu da yaşadığını da sözlerine ekledi.
Açılışta konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de Türkiye’nin gözde turizm merkezi Ayvalık’ın vizyonunu değiştirecek olan Paragon AVM gibi kuruluşların ilçede artmasını diledi.
Paragon AVM’yi kurabilmek için yıllardır yoğun çaba gösteren Mehmet Demirci’yi tebrik eden Başkan Gençer, Ayvalık’ın incisi olarak nitelendirilen Paragon AVM’nin Ayvalık’a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
Konuşmaların ardından Paragon AVM’nin açılış kurdelesi; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer,Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel ve Mehmet-Fatma Demirci çifti tarafından birlikte kesildi.
Açılış kurdelesinin ardından Ayvalık Kaymakamı Nazlı’nın öncülüğündeki protokol AVM’deki mağazaları dolaşarak hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundular.

AYVALIKTA BİR İLK
Demart Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi mülkiyetindeki Paragon Alışveriş Merkezi’nin, kiralama ve yönetimi Alman kökenli firma Bilfinger Real Estate Türkiye tarafından yapılıyor. 5 bin metrekare kiralanabilir mağaza alanı ve 9 bin metrekare inşaat alanına sahip alışveriş merkezi; mağazaları, yeme içme alanları, sinema salonları ve çocuk eğlence merkezi ile Ayvalık’daki alışveriş ve sosyal hayata önemli katkılar sunmayı hedefliyor. Ayvalık ilçesinin şehir girişinde yer alan Paragon; Cunda, Sarımsaklı, Gömeç, Edremit gibi önemli güzergahlar üzerinde bulunyor. Proje aynı zamanda 250 araçlık açık otopark alanına sahip.
PARAGON AVM İLE AYVALIK’A İLK KEZ GELEN MARKALAR
Paragon Alışveriş Merkezi ile Ayvalığa ilkkez gelen markalar arasında; 730 metrekare, 4 salon ve 400 koltuk kapasiteli My CineLife sinema kompleksi yer alıyor. Çocuklara yönelik eğlence merkezi anlayışını 113 metrekarelik oyun alanında sunacak Koala Park’ın yanı sıra, 890 metrekare alan üzerinde kurulu yapı dekorasyon mağazası Tekzen’de ilk kez Paragon Alışveriş Merkezinde yer alıyor. Hummel, Limon Company, Fred Perry, Only, Jack & Jones, North of Navy, U.S. Polo Assn. gibi moda markaları M&D Collection mağaza adı altına biraraya gelirken, ev tekstili ve dekorasyon mağazası Biev Home ilk kez Ayvalık’ta yer alıyor.
Hipermarket olarak Carrefour’un yer aldığı projede biraraya gelen diğer mağazalar ise; Ala Döner, Toys&Us, Biev, Wafle & Sergio, Bargello, Kahve Durağı, 12 D Sinema &Poligon, AII Sports Cafe, Kumpir, Cafe & Restaurant, Samassia Lounge & Cafe şeklinde olduğu da gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1