EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Gazi Ve Şeht Aileleri Vakıf Çatısı Altında Toplandı

Ayvalık’ta Gazi Ve Şeht Aileleri Vakıf Çatısı Altında Toplandı
23 views
25 Haziran 2016 - 22:06

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, eski otogarda bulunan Muharip Gaziler Derneği İrtibat Bürosu’nda sosyal çalışmalarını sürdüren gaziler, bundan sonra aynı yerde Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Ayvalık Şubesi olarak çalışmalarını sürdürecek.
Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Ayvalık Şubesi Temsilcisi Hüseyin Köknal, geçtiğimiz 4 Haziran 2016 tarihi itibariyle Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Temsilciliği olarak faaliyetlerine başladıklarını belirtti.
Köknal yaptığı açıklamada, “Vakfımız; ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları olmak üzere, çeşitli kurumlarda görev yapan ve bu kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda yasayla kendilerine gazilik ünvanı verilen kahramanlarımız ile vazife malülleri ve şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek içindir” dedi.
Hüseyin Köknal yaptığı açıklamada, “Vakfımız; ‘Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını, yüce Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran harp malullerimizin, gazilerimizin bu uğurda can veren dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi sorunlarını hafifletmeyi, gazilik kavramlarını saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmayı ve bu kavramları yeni nesillere aşılamayı hedeflemektedir. Türkiye Gaziler Vakfı, TSK ve Emniyet Teşkilatını birleştiren tek vakıftır. Ayvalık ilçesinde faaliyetleri bulunan vakfımıza Edremit, Burhaniye, Gömeç ilçeleri ve mahallelerinde bulunan muharip gazi, malul gazi, vazife malulü ve şehit yakınlarının ziyaretleri ve 0266 3122074 nolu telefonumuzdan bizlerle iletişim kurmaları hepimizi sonsuz onurlandıracaktır” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1