EGE GÜNDEM GAZETESİ

Metro toptancı market 34. Mağazasını ayvalık’ta hizmetine sundu

Metro toptancı market 34. Mağazasını ayvalık’ta hizmetine sundu
39 views
23 Haziran 2016 - 12:00

Metro Toptancı Market, yeni mağazasını Ayvalık’ta hizmete soktu. Türkiye genelindeki 34. Mağaza olan Ayvalık mağazasının açılış törenine Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve Metro Toptancı Market üst yönetimi katıldı.
Türk turizminin geleceğine ve potansiyeline güvenen Metro Toptancı Market, sahil şeridinin en önemli noktalarından Ayvalık’ta hizmete soktuğu mağazası ile profesyonellerin yanı sıra HORECA dağıtım hizmeti ile çevre bölgelerdeki müşterilerini de ayağa hizmet ile ulaşacak.
Dünyanın lider toptancı marketi Metro, yaklaşık 2 milyon euro’lukyatırımla hayatageçirdiği34. satış noktasını Ayvalık’ta profesyonellerin hizmetine sundu. 1100 metrekarelik satış alanına sahip Ayvalık mağazası;kuru ve taze gıdalardan oluşan 7500 ürün ile başta Ayvalıklılar olmak üzere Gömeç’ten Soma’ya kadar olan bölgede hizmet veren profesyonellerin güçlü iş ortağı olmayı hedefliyor.
Ayvalık mağazasının açılışı kapsamında düzenlenen törende Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın yanı sıra Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacanve Metro Toptancı Market üst yönetimi hazır bulundu.

TÜRÜNG: “TÜRK TURİZMİNİN POTANSİYELİNE GÜVENİYORUZ”

Açılış töreninde konuşma yapanMetro Toptancı Market Türkiye Finans Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Türüng,Türkiye’nin mevcut ve gelecekteki potansiyeline inançlarının tam olduğunu ifade ederken, 26 yıldır olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Türkiye yatırımlarına aralıksız devam edeceklerini ifade etti. Türüng; “Bugün hizmete giren Ayvalık mağazamızın yanı sıra geçtiğimiz ay hizmete soktuğumuz Antalya mağazamız ve önümüzdeki hafta hizmete girecek Fethiye mağazamızla birlikte yatırımlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Türkiye’de faaliyet göstermeye başladıkları 1990 yılından itibaren anlamlı bir ‘iz’ bırakma hedefiyle çalıştıklarını belirten Sinem Türüng; “19 ilde 33 satış noktasından 38 kentteki müşterilerimize ulaşırken, yerelliğe verdiğimiz değer ve bu ülkeden kazandığımızı yine bu ülkeye yatırma içgüdüsüyle ticareti güçlendirmek, ülkemizin eşi bulunmaz değerlerini hak ettiği yere ulaştırmak için çalışıyoruz.Bugün, yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlıyor, toplam 1 milyondan fazla müşteriye hizmet sunuyor, 3.000’in üzerinde tedarikçiyle işbirliğimizi büyük verimle devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

METRO RAFLARINDAKİ ÜRÜNLERİN YÜZDE 97’Sİ TÜRKİYE’DE ÜRETİLİYOR
Metro’da satılacak ürünleri belirlerken, bölgenin var olan değerlerinin korunması ve ticari değer kazanması için de büyük çaba gösterdiklerini kaydedenMetro Toptancı Market Türkiye Finans Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Türüng, “Metro mağazalarında satılan ürünlerin yüzde 97’si Türkiye’de üretilmektedir. Mağaza açtığımız illerde, yerel üreticilerle çalışmak ve onlara destek vermek, önceliğimizdir. Yerel üreticilerle uluslararası bilgi birikimimizi paylaşmamız, üretilen ürünlere uluslararası kalite standartları da getiriyor. Yüksek standartlarda üretilen birçok yerel ürünümüzü hem mağazalarımızda satışa sunuyor, hem de farklı Metro ülkelerine ihraç ediyoruz.” diye konuştu.

“KUZEYDE GÖMEÇ’TEN GÜNEYDE SOMA’YA KADAR HİZMET VERECEĞİZ”
Metro Toptancı Market AyvalıkMağazası İşletme Müdürü Ahmet Orhan Taşlı iseTürk turizminin en önemli merkezlerinden Ayvalık’ta hizmete giren bu mağazamız ile hem Ayvalık hem de çevre illerdeki profesyonellere daha iyi ve hızlı hizmet vereceklerini aktardı. Ayvalık mağazasında görev yapacak 35 kişilik ekibin tamamına yakının Ayvalık ve çevre bölgelerden istihdam edildiğini belirten Taşlı sözlerini şöyle sürdürdü: “Haftanın 7 günü açık olacak mağazamız hafta içi ve cumartesi günleri 08.00’den 22.00’a, pazar günleri ise 09.00’dan 22.00’a kadar hizmet verecek. Metro olarak büyük önem verdiğimiz coğrafi işaretli ürünler Ayvalık mağazamızda da yer alıyor. Başta Ayvalık zeytinyağı olmak üzere Salihli kirazı, Malatya kayısısı, Aydın inciri, Kars kaşarı ve Edirne Yardımcı peyniri gibi pek çok coğrafi ürünü profesyonellerle buluşturuyoruz.Ayvalıklı profesyonellerin yanı sıra HORECA Dağıtım hizmetimiz ile kuzeyde Gömeç’ten güneyde Soma’ya kadar olan hat üzerinde müşterilerimize hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışacağız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1