EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalıklı Romanlar İftar Yemeğinde Buluştu

Ayvalıklı Romanlar İftar Yemeğinde Buluştu
15 views
22 Haziran 2016 - 11:37

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen iftar yemeğine katılım yoğun oldu.
Ayvalık Kaymakamlığı kaynaklarıyla Ayvalık Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen iftar yemeği Hamdibey Mahallesi’ndeki Kaya Spor Tesislerinde yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Balıkesir Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Barlin, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ve Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi Ali Gür’ün yanı sıra Ayvalık Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Çelik, Karesi Roman Derneği Başkanı Ayhan Açıl, Edremit Roman Derneği Başkanı Oktay Sürmeli, Burhaniye Roman Derneği Başkanı İlyas Çam ve kalabalık bir roman vatandaşın katılımıyla gerçekleşen yemek dualar ve ilahilerle renklendi.
Zengin bir menüden oluşan iftar yemeğinde Bir Ömür Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği yönetici ve üyelerinin konuklarını en iyi şekilde ağırlayabilmek için gösterdikleri hummalı çaba dikkatlerden kaçmadı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılamayıp, şık bir çelenk gönderdiği iftar yemeği ile ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Bir Ömür Roman Kültürü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömür Yar, iftar yemeğine verdiği büyük destekler nedeniyle Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1