EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yüzme Kursları İkinci Yılda Da Devam Ediyor

Yüzme Kursları İkinci Yılda Da Devam Ediyor
12 views
21 Haziran 2016 - 11:56

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gençlik ve Spor Merkezi etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen 1.dönem yüzme kursları törenle açıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Bandırma Belediye Başkanvekili Sami Türkmen “Belediye Başkanlığımız bünyesinde kuruluna Gençlik ve Spor Merkezinin amacı gençleri ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan korumaktır. Her yıl en az bir spor dalıyla tanıştırmaktır” dedi. Türkmen “Bu gün Bandırma Belediyesi olarak 1.dönem yüzme kurslarını siz değerli öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte başlatıyoruz. Umarım 1 aylık kurslar sonunda yüzmenin temel eğitimini vermiş ve çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

1.dönem kurslara katılan 305 kişiden ancak çok azının yüzme bildiğini açıklayan Türkmen “Sahil kendi olan Bandırma’da bu kadar az kişinin yüzme bilmesi bir handikaptır. Yerel yönetim olarak önümüzdeki günlerde kapalı ve yarı kapalı ve olimpik yüzme havuzlarını ilçemize kazandıracağız bunun çalışmalarına başladık” şeklinde konuştu.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1