EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvacık’ta Ramazan Sofrası

Ayvacık’ta Ramazan Sofrası
10 views
21 Haziran 2016 - 11:41

Ayvacık ilçesinde, Belediye Başkanlığı tarafından kurulan Ramazan Sofrasında her gün ortalama altı yüz kişi iftar yapıyor. İlçe Yazlık Düğün Salonu’nda düzenlen iftar yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Başkan Mehmet Ünal Şahin ‘’Ramazan ayı, hepimizin bildiği gibi af ve mağfiret ayı, dayanışma ve kardeşlik ayı, küskünlüklerin ve dargınlıkların ortadan kalktığı bir aydır. Allah’tan ümit ediyorum ki daha nice Ramazan’lara hep birlikte, sağlık, afiyet ve huzur içerisinde ulaşırız.’’ dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin yaptığı konuşmada, iftar yemekleri, mübarek ayda vatandaşlarımızı birbiriyle kaynaştırdığını ifade ederek, “Birlik ve beraberliği sağlamak, dayanışma ve kaynaşmayı güçlendirmek için yapılan bu iftar soframızda bizleri geçen yıldan bu seneki Ramazan ayına ulaştıran Rabbimize şükürler ediyorum, Ramazan ayının Çanakkale ve Ayvacık da yaşayan hemşerilerime hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’ dedi.
Şahin sözlerine şöyle devam etti. ‘’İlçemizde Ramazan Ayı’nda vatandaşlarımızın desteğiyle kurulan iftar soframız, ilçemizde ihtiyaç sahibi olan veya olmayan her kesimden vatandaşlarımız mübarek ay boyunca aynı sofrada onları bir arada buluşturmaktan kendi şahsım adına mutluluk duyuyorum’’ dedi. İftar yemeği yapılan dualarla sona ererken, uzun süre vatandaşlarla sohbet eden Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, yemeklerin hazırlanmasında maddi, manevi desteklerini esirgemeyen kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1