EGE GÜNDEM GAZETESİ

En güzel karne hediyesi Karesi Spor Okulu

En güzel karne hediyesi Karesi Spor Okulu
11 views
20 Haziran 2016 - 9:51

Karnelerini alan öğrencilere Karesi Spor Okulu’nun açılacağını müjdeleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Şimdi gençler; sizin için dinlenme zamanı ancak eğitime ara vermek yok. Kitap okumaya, spora, sanata ve eğlenmeye kaldığımız yerden devam etmelisiniz. Karesispor Okulu ve yüzme havuzları sizleri bekliyor” dedi.

Eğitimin her alanında hizmeti bir sorumluluk olarak gören ve eğitime yatırım yapmayı gelecek adına önemseyen Karesi Spor Yaz Okulu, okulların kapanmasıyla birlikte 20 Haziran Pazartesi günü Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde başlayacak. Yaz okulunda futbol, basketbol, yüzme, tenis, jimnastik gibi ana branşların yanı sıra satranç eğitimi, değerler eğitimi, zeka oyunları ve geleneksel çocuk oyunları alanlarında eğitimler verilecek. Geçen yıl 6 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Karesi Yaz Okulu’nda bu yıl yaklaşık 10 bin öğrencinin eğitim görmesi bekleniyor.
YAZ SÜRESİNCE EĞİTİM DEVAM EDECEK
Her yıl yaz okulunu düzenleyerek çocukların yaz tatilini eğlenceli geçirmelerini hedefleyen Karesi Spor, bu yıl öğrencilere; pazartesi-çarşamba, salı-perşembe, cumartesi-pazar olmak üzerek 3 grup halinde eğitim verecek. Eğitimler, sabah grupları için saat 09.00 ile 12.00, öğlen grupları için de 14.00 ile 17.00 saatleri arasında verilecek. Öğrencilere kurumsal kimliğin ön plana çıktığı şort, tişört ve şapka desteği sağlanacak. Ayrıca kursa katılan öğrenciler, evlerine yakın bölgelerden servis ile alınacak.
GELECEĞE SPORCU YETİŞTİRİYORUZ
Karesi Spor Yaz Okulu’nu, yaz döneminde hem sporu tabana yaymak hem de gelecek için yetenekli sporcuları seçebilmek adına başlattıklarını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ” Şimdi gençler; sizin için dinlenme zamanı ancak eğitime ara vermek yok. Kitap okumaya, spora, sanata ve eğlenmeye kaldığımız yerden devam etmelisiniz. Karesispor Okulu ve yüzme havuzları sizleri bekliyor. Kurslarda alanlarında uzman öğretmenler görev yapacak. Bizim için eğitim olmazsa olmaz. Bu bakımdan eğitime yatırım yapmayı, çocukları, insanlarımızı eğitimle buluşturmayı geleceğimiz adına önemsiyoruz. Hayatın her alanına ve her yaştan insana hitap eden Karesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi yaz mevsimi boyunca da insanlarımıza hizmet vermeyi sürdürecek” dedi. Başkan Yılmaz, özellikle çocuklara birlikte yaşam kültürü adı altında kardeşlik, yardımlaşma, hoşgörü, selamlaşma, büyüklere saygı küçüklere sevgi, özür dilme, teşekkür etme gibi toplumsal değer eğitimlerinin de verileceğinin önemine dikkat çekti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1