EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Anlamlı İftar

Ayvalık’ta Anlamlı İftar
19 views
20 Haziran 2016 - 9:46

Ayvalık ilçesinde, Türk Kızılay’ı Şubesi ile Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği yaklaşık 250 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Ayvalık Belediyesi’ne ait Eski Otogar’da yapılan iftar yemeğinde, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve eşi İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer’in yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Aydın Birdal, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Ahmet Toker, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Okyar, Ayvalık Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği başta olmak üzere ilçede faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, engelliler, Şefkat Evleri Derneği ile Kızılay’ın ekonomik yardımlarda bulundukları ihtiyaç sahipleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.
Ayvalık’ın önde gelen isimlerinden oluşan hayırseverlerin de destek verdiği öğrenilen iftar yemeğinin zengin bir menüden oluştuğu gözlendi.
Ayvalıklı engellilerin de yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde; Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Türk Kızılay’ı Ayvalık Şube Başkanı Hamdi Atay’a; Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan’ın ise, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Aydın Birdal’a her iki derneğe ve ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmaları nedeniyle plaket verdi.
Gecede konuşan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Türk Kızılay’ı Ayvalık Şubesi ile Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin ilçedeki yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yaptıkları çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti.
İftar yemeğine katılan bazı ihtiyaç sahibi vatandaşların; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı başta olmak üzere, ilçedeki bir çok daire amirinin davet edildikleri halde iftar yemeğine katılmamasından duydukları üzüntüyü belirtmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1