EGE GÜNDEM GAZETESİ

Akın: “Huzursuzluğa Yol Açmaktadır”

Akın: “Huzursuzluğa Yol Açmaktadır”
10 views
20 Haziran 2016 - 9:49

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Maliye Bakanlığında çalışan Gelir Uzmanları arasında var olan özlük hakları farklılığının giderilmesi için kanun teklifi verdi.
Akın: “Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında 17545 Gelir Uzmanı, 6000’e yakın da Gelir Uzman Yardımcısı görev yapmaktadır. Aynı işi yapan Gelir Uzmanları arasında ciddi boyutlarda maaş farkının bulunması, ayrıca emekli olduklarında aldıkları emekli aylıklarının da farklı olması, gelir uzmanları arasında huzursuzluğa yol açmaktadır.” Diye konuştu.
Ahmet Akın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Maliye Bakanlığında çalışan, maaş ve diğer özlük hakları konusunda mağduriyet yaşayan Gelir Uzmanlarımız geldiler, durumlarını anlattılar; bu durumun düzeltilmesini, haklarının verilmesi gerektiğini söylediler. Gelir uzmanları arasında var olan bu ayrımcılığın ve yaşanan mağduriyetin giderilmesi için bu kanun teklifini verdim. Bu arkadaşlarımızın yaptıkları görevin ve sorumluluklarının karşılığı olan ücreti almaları gerekir. Ayrıca, aynı işi yapan kamu personeli arasında adaletin sağlanması da önemlidir. Yine emekli olduklarında aldıkları aylıklar arasındaki adaletsizlik de bu yolla giderilmiş olacaktır. Şimdi parti ayrımı yapmaksızın bütün milletvekili arkadaşlarımdan bu teklifimin yasalaşması için destek bekliyorum. Gelir Uzmanlarımızın her partiden milletvekilleri ile görüşerek yaşadıkları adaletsizliğin giderilmesi için destek istediklerini biliyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1