EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yönetim Farkı

Yönetim Farkı
30 views
20 Haziran 2016 - 10:13

Çalışmalarıyla göz dolduran İbrahim Yakın, gönülleri fethetti.
Son icraatıyla da göz dolduran ED-BEL yaz sezonuna girmişken böylesine önemli bir projeyi daha bünyesine katması takdir topladı. Geçtiğimiz günlerde tesadüfen Zeytinli’den geçerken gördüğümüz bu tesisin yeniden yapılarak hizmete açılmış olduğu görmek bizleri çok mutlu etti. Her kullandığımız da bu yolu eski atıl yeri görürken içimiz acıyordu ama son kez gördüğümüz Atıl yer gitmiş yerine bambaşka modern bir tesis gelmiş, işte İbrahim Yakın ve yönetim farkını bir kez daha ortaya koyuyor.

edbel
Edremit Belediyesini bağlı ED-BEL şirketi 30 yıldır atıl durumda olan ve kaderine terk edilmiş Altınkum tesislerini yenileyerek turizme açtı. Yıllardır dernek vb. gibi kurumlara verilerek heba edilen yer, ED-BEL bünyesinde A’dan Z’ye her şeyiyle yenilip hizmete açıldı. Süit ve Apart olarak 14 odasıyla ED-BEL şirketi bünyesinde halkın hizmetine açılan, Altınkum tesisleri 3 ay yaz sezonunda turizme açık olacak, 9 ay ise Kız öğrencilerin konaklayacağı yer olarak hizmet vermeye devam edecek. ED-BEL genel Müdürü İbrahim Yakın’ın Altınkum tesislerine el atmasıyla ED-BEL’e bağlı otel sayısı dörtte çıktı. Yıllarca kambur olan ve Edremit Belediyesini zor duruma sokan ED-BEL artık kar eden bir şirket konumunda. ED-BEL’in başına geçmesiyle hem borçları sıfırlayıp, hem de bunun yanında atıl olan yerleri hizmete sokan Genel Müdür İbrahim Yakın kimsenin yapamadığını yaptı. Belediyenin atıl durumda olan yerleri ED-BEL ile tamamen yenilendi, artık kaliteli hizmet veriyor şirkete para kazandırıyor.
ED-BEL Genel Müdürü İbrahim Yakın: “yıllardır Sayın Kamil Saka’nın çok istediği yöremizde bulunmayan kız öğrencilerin konaklayabileceği bir tesisi hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Ayrıca çalışmalarımızda hiçbir zaman görüş ve desteğini esirgemeyen Başkanımıza, ED-BEL Genel Müdürü olarak çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

edbel2
GENEL MÜDÜR YAKIN: “OTEL SAYISI DÖRT’E ÇIKTI”
Gazetemiz yenilenen Altınkum tesisi ve ED-BEL’in yaptığı çalışmalar ile ilgili olarak Genel Müdür İbrahim Yakın’dan bilgiler aldı. İbrahim Yakın yapılan çalışmalar hakkında samimi açıklamalarda bulundu ve şöyle konuştu: “Süit ve apart oda olarak tesisimiz toplam 14 odayla sezona hazır. Yaklaşık 8 kişi burada hizmet veriyor. Atıl konumda bırakılan değişik amaçlarla nasıl kullanıldığı bilinmeyen tesisimiz artık Altınkum mahallemize canlılık getirecek, bölge ve yöre halkına dışarıdan gelecek olan kız öğrencilerin güvenerek, ekonomik olarak ta kullanabilecek bir tesis yaptığımız için çok mutluyuz. Belediyemize ait daha ne kadar yer varsa bunlara da talibiz. Önemli olan ED-BEL’in Belediyemize yük değil destek veren ve Belediyemizin hizmetinde bir nebzede bizim katkımızın olması hepimize ayrı bir şevk ve heyecan verecektir. Bu görmüş olduğunuz Altınkum bölgesindeki misafirhane ve geçmiş dönemlerde derneklerin kullandığı bina tamamen mobilyası, mefruşatı, yatak, çarşaf ve her şeyiyle birlikte yenilenerek 9 ay kış sezonunda kız öğrencilerimize konaklama, yiyecek, içecek, çamaşırhane ve temizlik ihtiyaçlarını okullarına servis yaptırarak, güvenli eğitim yapmalarını sağlamak en büyük hedeflerimizdir. Ayrıca okulların kapandığı yaz sezonunda bölge turizmine katkı sağlaması açısından otel olarak sabah açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olanakları sağlanarak yöremize gelecek olan konuklarımızın, mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak en büyük dileğimizdir. ED-BEL Ltd. şirketine bağlı Zeytinli Altınkum tesisleri, Akçay Edremit oteli, Güre Afrodit oteli ve Altınoluk Akçam otelleriyle otel sayımız dörtte çıktı. ED-BEL şirketimiz halkın hizmetinde hiçbir aksama vermeden sezona başlamıştır.” dedi.

edbel3
YAKIN: “YATAK KAPASİTESİ 1000 OLACAK”
Genel Müdür İbrahim Yakın dört tesiste toplam 550 olan yatak kapasitesinin önümüzdeki yıllarda 1000 olacağının altını çizdi. Yakın yaptığı açıklamada: “şirketimize ait otellerimizden Güre Afrodit termal tesislerinden hem termal şifalı sularımızdan yararlanılabilir, hem de güre sahilimizde bulunan otelimize ait özel plajımızdan yararlanarak deniz ve kaplıca hizmetlerini bir arada verme imkânına sahibiz. Altınoluk Akçam Otelimiz denize sıfır olup, deniz imkânlarından sonuna kadar yararlanarak, akşam canlı müzik eşliğinde müşterilerimize keyifli bir yaz tatili geçirtmek için hizmete hazırız. Akçay kordondaki Edremit otelimiz deniz manzaralı, güneşin batışını kordonumuzdan seyredebilirsiniz. Bu dört otelimize toplam yatak kapasitesi 550’ye ulaştı. Önümüzdeki yıllarda hedefimiz 1000 yatak kapasitesine ulaşmaktır.” Diye konuştu.

edbel4
YAKIN: “BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI VERİR HALE GELDİ”
ED-BEL şirketine ait yerlerin bölge ekonomisine katkı verir hale geldiğini belirten Genel Müdür İbrahim Yakın, sözlerine şöyle devam etti; “göreve başladığımız yıl içinde bakımsız ve atıl durumda olan Akçam otel, Altınkum Deniz düğün salonu, Kızılkeçili Anılar düğün salonu, Kadıköy yazlık ve kışlık düğün salonu, Zeytinli merkez düğün salonu, Altınkum mahallesi misafirhane, Edremit Darül-Sefa tesisleri yeniden restore edilerek, tamir boyaları yapılarak Edremit Belediyesi ve bölge ekonomisine katkı verir hale getirildi. Belediyemizin uygun gördüğü takdirde atıl durumda olan yerler tespit edilerek, yenilenip halkımızın hizmetine açacağız.” Dedi. HABER: ŞEVKİ MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1