EGE GÜNDEM GAZETESİ

Geleneksel İftar Yemekleri Devam Ediyor

Geleneksel İftar Yemekleri Devam Ediyor
20 views
17 Haziran 2016 - 11:33

Bandırma Belediyesi tarafından Ramazan Aylarında Engelli Vatandaşlar ve Aileleri için düzenlenen geleneksel iftar yemeği, bu yılda sıcak bir ortamda yoğun katılım altında gerçekleşti.
İftar Yemeğinde Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Murat Yıllık’ Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Uçar, Sakatlar Derneği Başkanı Mücahit Aksakallı, İşitme Engelliler Derneği Tuncay Ağaçonaran, Bandırma Otizmle Kardeşlik Derneği Başkanı Mehtap Akgül, Belediye Meclis Üyeleri ve ilgili daire müdürleri ve engelli vatandaşlarla birlikte aileleri yer aldı.
Eken Prestij Otelde düzenlenen İftar Yemeği, ilk olarak İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilmiş Din Adamları tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başladı. İftar saatinin gelmesiyle birlikte hep birlikte açılan oruçların ardından dernek başkanları tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili kısa konuşmalar gerçekleştirerek Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya Engelli vatandaşlara ve ailelerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından son olarak konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen iftar yemeğine katılımlarından dolayı engellilere ve ailelerine teşekkür etti. Başkan Mirza: “Kutsal Ramazan ayında her akşam farklı bir yerde iftar programlarına katılıyorum. İnanın en mutlu olduğum iftar yemeği sizlerle ve şehit aileleri ile yaptığımız bu iftar yemekleridir. Bazılarımız şimdi engelsiz olsak da aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Sizlerin ailelerinizle verdiğiniz bu mücadeleye gıpta ediyorum ve ayakta alkışlıyorum. Bandırma Belediyesi olarak sizlere destek vermeye yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1