EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir Ticaret Odası’ndan İftar

Balıkesir Ticaret Odası’ndan İftar
28 views
17 Haziran 2016 - 11:23

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri ERMİŞLER; Balıkesir’e katma değer sağlamak en önemli görev ve sorumluluğumuzdur. Seçim sürecinde vermiş olduğumuz 40 adet vaadin 37’sini gerçekleştirmiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Balıkesir Ticaret Odası’nın düzenlemiş olduğu 2016 İftarı daveti Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, Balıkesir Garnizon Komutanı , Tümg. Mehmet AKYÜREK, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Kamunun üst dizey yöneticileri ve Balıkesir Ticaret Odası Üyelerinin geniş katılımı ile 15 Haziran 2016 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

DSC_0195
İftarda konuşan Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri ERMİŞLER; “Bereket ve bolluk ayı Ramazanda paylaşım ve yardımlaşmayı çok seven Türkiye’nin en güvenilir, geleceğine umutla bakan tüccarlarının bir araya geldiği Balıkesir Ticaret Odası Üyelerinin iftar sofrasına hoş geldiniz. Ülkemizin terörle, dünyanın açlıkla imtihan edildiği bu mübarek günlerde şehitlerimize Allah’tan rahmet, yardıma muhtaç insanlarımıza hep birlikte daha fazla yardım eli uzatmamızı temenni ediyorum. Bundan tam 3 yıl önce sizlerin güveni ve desteği ile göreve geldiğimiz günden bu yana yeni ticari girişimlere mevcut ticari girişimlere destek olmak, üyelerimizin ticari ve ekonomik hayatlarını iyileştirerek Balıkesir’e katma değer sağlamak en önemli görev ve sorumluluğumuzdur. Seçim sürecinde vermiş olduğumuz 40 adet vaadin 37’sini gerçekleştirmiş olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bunların yanında sayısız hizmeti Odamıza kazandırmış durumdayız. Artık diğer ticaret odalarında verilen hizmetleri gururla veriyoruz. Büyük Türkiye’nin 2023 hedeflerinde büyük Balıkesir’in hedeflerini gerçekleştirmek için bundan sonra da hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Ramazan ayının sizlere ve sevdiklerinize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.” dedi.

DSC_0199
BALIKESİR’İ MARKA ŞEHİR YAPALIM
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR ise konuşmasında; “Bizleri bu mübarek günde bir araya getiren Ticaret Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar bir iftar sofrasında bizleri bir araya getirdiler. Balıkesir’in 2023 vizyonuna hazırlanması, Balıkesir’in büyümesi, Balıkesir’de ekmeğin büyümesi, pastanın büyümesi tabii ki tüccarımız ve esnafımız bu pastanın büyümesinde önemli rol oynadı. Bende eski bir Ticaret Odası Başkanı olarak, tüccarımızın ve esnafımızın her zaman yanındayım. Zaten yaptığımız bütün icraatlar da Odalarımızla birlikte danışarak, istişare ederek icraatlarımızı yapıyoruz. Çay deresi rekreasyon alanında Ticaret Odasını da içinde barındıran bir kongre merkezi olacak, Türkiye’de örnek gösterilecektir. İstiyoruz ki Balıkesir’in ekonomisine de Ticaret Odamıza da katkı sağlayalım, Balıkesir’i bir marka şehir yapalım. Bütün amacımız ve gayemiz bu. Hepinizin Ramazanlarını tebrik ediyorum, saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

DSC_0201
EL BİRLİĞİ, GÖNÜL BİRLİĞİ
KOL KOLA BİRBİRİMİZE GÜÇ VERELİM
İftarda söz alan Balıkesir Valisi Ersin YAZICI; “Balıkesir Ticaret Odası’nın düzenlemiş olduğu bu güzel iftar programında sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek isterim. İyi ki ramazanlar var, iyi ki dinimizin böyle bir güzelliği var. Bu aylarda hepimiz aynı duyguları yaşıyoruz. Bizim için özel günler. Bu özel günlerde ibadetlerimizi yaparken yoksula muhtaca düşkün olanlara yaşlılara daha çok yaklaşıyoruz, daha çok el uzatıyoruz, onları bugünlerde daha çok hatırlıyoruz. Sıkıntıları olan insanların Ramazan Ayında hatırlanması bizlere ayrı sevap kazandırıyor. Türk insanı olarak Ramazan Ayının özelliğine, ayrıcalığına uygun olarak ibadetlerimizi ve çevremizde yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılamakta daha hassas ve duyarlı oluyoruz. Bu yüzden Ramazanları çok seviyorum. Gerçekten diğer aylarda yapamadığımız güzellikleri bu ayda yapıyoruz, yapma fırsatı buluyoruz. Duygu ve düşüncelerimiz o yöne doğru akıyor. Umarım insanlarımızın gönüllerini alarak Ramazan Ayını tamamlarız. İnşallah bu şehre hizmet etmeye geldik. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla ve tabi ki Ticaret Odası, Sanayi Odası başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile birlikte, el birliği gönül birliği el ele kol kola birbirimize güç vererek birbirimizden güç alarak Balıkesir’i marka şehirler seviyesine getirmek için buradayız. İnşallah ben de İlin Valisi olarak her türlü gayreti göstereceğimi her türlü desteği vereceğimi bu anlamdaki her türlü çalışmaya katkı sunacağımı huzurlarınızda söz veriyorum. Ramazanlarınız mübarek olsun.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1