EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Sarımsaklı’da Palmiyeler Geçit Vermiyor            

 Sarımsaklı’da Palmiyeler Geçit Vermiyor            
9 views
16 Haziran 2016 - 11:23

  Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı’da yaya kaldırımları üzerinde bulunan palmiye ağaçları dallarının büyümesi ve yetkililer tarafından budanmaması nedeniyle kaldırımları kullanan vatandaşlara geçit vermiyor.

Sarımsaklı girişinde, Şeytan Sofrası sapağının ardından başlayan kaldırımlarda bulunan palmiye ağaçlarının uzayan dallarını geçtiğimiz yıl Ayvalık Belediyesi ekipleri tarafından budandığını belirten vatandaşlar, bu yıl ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi arasında yaşanan yetki karmaşası nedeniyle ağaçların budanmamasından dertli olduklarını belirttiler.

VATANDAŞLARDAN SERT TEPKİ

Sarımsaklı Mareşal Çakmak Caddesi üzerinde bu yıl aşırı şekilde uzayan dallarının özellik yaya kaldırımlarını hava karardıktan sonra kullanmak isteyen vatandaşların kol ve bacaklarını yaraladığını ifade eden mahalle sakinleri, “Palmiye ağaçlarının dallarının uzamasının ardından kendimize muhatap bir yetkili bulamadık. Ayvalık Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne müracaat ettik. Konunun Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğu bildirildi. Bu kez Büyükşehir yetkililerine sorduk. Onlarda bu konuda yetkilinin Ayvalık Belediyesi olduğunu söyledi. Ne yapacağımızı şaşırdık kaldık. Kendi imkânlarımızla komşularla birlikte imece usulü bu dalları budamak istiyoruz ama bu kez de suç işlemiş olmaktan çekiniyoruz. Bu yüzden de Ayvalık Belediyesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz. Ya bu palmiyeleri siz budayın. Yada bize izin verin biz budayalım. Vatandaşları başınızdan savıp, çile çektirmeye hakkınız yok” şeklindeki tepkileri de dikkatlerden kaçmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1