EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kim Daha Uyanık?

Kim Daha Uyanık?
20 views
15 Haziran 2016 - 11:34

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tecrübesini ve uyanıklığını bir kez daha konuşturdu. Ahmet Ertür’ün Akçay Kordondaki icradan satın aldığı yeşil alan sorununu Başkan Kamil Saka sorununu çözdü.
Bu yeşil alanı Edremit Belediye Meclisinden ve Büyükşehir Belediye meclisinden yürüyüş alanı olarak kamulaştıran Başkan Kamil Saka, yasaları uygulayarak tecrübesini konuşturdu. Mahkemeye başvuran Ahmet Ertür meclis kararlarını mahkemeye taşısa da, mahkemeden ret kararı aldı.

kazık

Balıkesir Büyükşehir olmadan önce Akçay Belediyesinin temizlik şirketine olan borcundan dolayı Akçay’daki kordonda bulunan yürüyüş alanın Akçay Belediyesinin tapulu yeşil alanı olduğunu bilen ve satan alan Ahmet Ertür, uyanıklık davranarak kimsenin yeşil alana cesaret edip alamazken, kendisinin alması ise herkesin aklında soru işareti bıraktı. Diğer taraftansa Büyükşehir yasasından sonra Belde Belediyesinin bu sorununa kanunları uygulayarak kamuya ait bu yer için Başkan Saka tecrübesini konuştururken, uyanıklığıyla da bu yeri kamulaştırdı. Bu yeri icradan satan alan istediği bedel de değil kamulaştırılarak bilirkişi raporu değerinde ödenmesi bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1