EGE GÜNDEM GAZETESİ

Belediye Başkanına Soruşturma!

Belediye Başkanına Soruşturma!
19 views
01 Haziran 2016 - 11:22

Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’a Belediye temizlik işlerinin yaptığı METSER limited şirketi Sahibi Semiral Erdem tarafından zimmet iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı 2015/85 nolu dosya ile soruşturma açtı.

İddiaya göre olaylar şöyle gelişti; Şuan Marmara Cumhuriyet savcılığının önünde bulunan dosyada 130.000 TL’nin ödenmediği iddiasıyla şikayetçi olan Semiral Erdem, Savcılık tarafından bankaya yazılan yazıda paranın Belediyenin muhtebedi tarafından K.Y. adlı kişinin çekildiğini bildirince olaylar daha daha genişledi.

marmara adası belediye başkanı soruşturma

Şirketin hak edişini imzalayan hesap işleri müdürlüğü, zabıta müdürlüğü, fen işleri müdürlüğü ve Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un imzaladığı iddiasıyla haklarında soruşturma devam ediyor. Dosyanın savcılıkta fazla beklemesinden sonra METSER  limited şirketinin Avukatı davadan çekiliyor. Davadan avukatın neden çekildiği ise adeta kafalar da soru işareti bıraktı. Bandırma’dan yeni Avukatlar dosyayı inceledikten sonra şaşırıp kalıyorlar. Onların düşüncesiyse paranın şirkete ödenmesi gerektiğini şikâyetçiye söylüyorlar. Belediye Başkan’ın bu soruşturması devam ederken orman davasından sonra ayrı bir boyuta doğru gidiyor. Bilindiği üzere Süleyman Aksoy 7 Haziran genel seçimlerinde partisine oy kaybettirerek, CHP 1. Parti olmuştu. Ancak ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Kasımda yapılan genel seçimlerde kendi stratejisiyle seçimi kazanmıştı. Önümüzdeki yapılacak olan yerel seçimler 7 Haziranda yapılmış olan genel seçime kıstas olabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1