EGE GÜNDEM GAZETESİ

“BEN KONUŞUNCA YAPIYORLAR”

“BEN KONUŞUNCA YAPIYORLAR”
17 views
19 Mart 2018 - 12:44

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti Edremit İlçe Başkanlığı açılışı için geçtiğimiz gün Edremit’e geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Edremit ilçe binası açılışı için yoğun bir kalabalığın eşlik ettiği Akşener vatandaşlarla bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı konuşmada şunlara değindi; “Ben devlet terbiyesi görmüş bir insanım ben burada kalkıp siyaset mi konuşacaktım? Ama onlar Seyit Onbaşı’yı anma törenini iptal ettiler. Bu programı hazırlayan başta İl ve İlçe Başkanım olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah emeklerimizi zai etmesin. Dün İstanbul’da bir arkadaşla konuştuk. “Meral hanım arıcıların sorunlarından da bahset, sen konuşunca yapıyorlar.” dedi.

2010’da bir referandum oldu. Olmazdan evvel gittim bunlara… Dedim ki; yapmayın bunu, dinlemediler beni. O zaman Hoca Efendileri vardı. Yapmayın hukuku siz değil, bunlar ele geçirecek.Dedim. Dediler ki; “Merak etme gelin hanım her şey kontrol altında.” Peki ne oldu sonra?  Bu devleti sokaktan vatandaşlarımız topladı. Kardeşim yorulduk ve bıktık, sürekli kandırılıyorsun, saydım sekiz grup ya da isim kandırmış. Bakalım en son kim kandıracak. Bütün bunların neticesinde bunların hesabını vermek yerine “Allah’ım beni affet…” diyerek Bir devlet adamı sorumluluk almıyorsa. Bir gün İslam’ı günceller, bir gün İstiklal Marşı’nın bestesini güncellerse, Bir gün gider Fesli’yi ziyaret ederse, Sözde din alimlerini Saray’da ağırlarsa pişmanlığa inanmayın.”dedi.

“AFRİN’İ SINIRIMIZA KATMAK İÇİN Mİ GİTTİK?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek; “Açık açık konuş, biz Afrin’i Menbiç’i sınırlarımıza katmak için mi gittik? Fetihten, savaştan, bahsediyorsan bunun hesabını vereceksin. Eğer öyleyse buna cevap ver. Eğer Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyarak gittiysen söylediğin sözlere dikkat edeceksin. Yarın ellerini yıkayıp bu işten çekilemeyeceksin.” Dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1